Doorzoek site

Review Sony Reader Touch Edition PRS-650: robuuste en stijlvolle ereader

Martijn Joosse
(70950 keer gelezen)

Een jaar na de succesvolle introductie van de Sony Readers in Nederland komt Sony met een nieuwe lichting ereaders. Ze maken gebruik van de nieuwste eInk-techniek en zijn daardoor sneller en bieden meer contrast. Qua uiterlijk gaat Sony door op de weg die ze ingeslagen waren: de PRS-650 is met zijn metalen uitstraling een stijlvolle en robuuste ereader.

De Sony Readers behoren sinds de introductie in september 2009 in Nederland tot de populairste ereaders. De PRS-300 was dat vooral vanwege de relatief lage prijs, de PRS-600 vanwege het met de vinger bedienbare scherm. Het enige nadeel van dat scherm was dat het nogal spiegelde, doordat er een extra laag over het scherm was aangebracht. De PRS-650 is wat dat betreft een forse verbetering. Sony maakt voor het scherm van deze ereader namelijk gebruik van speciaal ontwikkelde infraroodtechnologie. Hierdoor worden je vingerbewegingen geregistreerd zonder dat er een extra laag over het scherm nodig is. De techniek zit in de rand van het apparaat ingebouwd. Wat dan ook opvalt, is dat die rand iets hoger is dan bij veel andere ereaders; het eInkscherm ligt wat dieper in het apparaat.

Uiterlijk
De nieuwe Sony Reader Touch Edition lijkt op het eerste gezicht veel op de vorige versie. Wel is hij een stukje kleiner en uiteraard ziet het eInkscherm er anders uit. De metaalkleurige rand rondom het scherm is wat dunner, waardoor het apparaat veel compacter lijkt. De knopjes en ingangen zitten nog steeds op dezelfde plek. Bovenaan de aan/uit-schakelaar en de ingangen voor SD-kaart en Memory Stick-kaart, onderaan de resetknop, de microUSB-aansluiting, de 3,5-inch audio-aansluiting en de volumeknopjes. Rechts bovenin zit de stylus in het apparaat verwerkt, dat pennetje kan gebruikt worden om het scherm te bedienen en aantekeningen te maken. Onder het Pearl-eInkscherm, dat een grootte heeft van 6-inch, zitten vijf knoppen, twee om te bladeren, een om naar het hoofdscherm te gaan, een om de weergave aan te passen en een ‘opties’-knop.

Bij de ereader wordt geen hoes geleverd. De PRS-600 had dit nog wel, hoewel dat een sleeve was waarin je het apparaat enkel kon opbergen en niet kon gebruiken. Een standaard Sony-cover voor de PRS-650 is te koop voor rond de 35 euro. Opvallend is verder het lichte gewicht van de Touch Edition. Met bijna 220 gram is de ereader nog weer ruim 60 gram lichter dan de vorige versie.

Gebruik
Sony heeft de layout van het beginscherm van de ereader een flinke update gegeven. Zo zie je direct het laatste boek waarin je aan het lezen was, een overzicht van de boeken die er verder op het apparaat staan en snelkoppelingen naar ‘Periodieken’, ‘Collecties’, en ‘Alle notities’. Ook heb je toegang tot ‘Applicaties’ en ‘Instellingen’.

Om een ebook te openen druk je simpelweg op de cover van een boek, na enkele seconden verschijnt het boek dan op het scherm. Bladeren gaat met de knopjes links onder het scherm of simpelweg door je vinger over het scherm te bewegen. Je hoeft het scherm daarvoor amper aan te raken, het touchscreen is bijzonder gevoelig. Wanneer je door meerdere pagina’s snel achter elkaar wilt bladeren beweeg je je vinger over het scherm en houd je vervolgens je vinger op het scherm gedrukt. Hierna bladert de Reader snel door het ebook heen, tot je je vinger weer van het scherm afhaalt. Dit is een handige functie om snel meerdere pagina’s door te bladeren, een functie die een apparaat als de Kindle of de BeBook Neo mist.

Tijdens het lezen kun je met een druk op de ’zoom’-knop onder het scherm eenvoudig de lettergrootte aanpassen. Er zijn zes verschillende groottes, en verder kun je ook via dit menu de bladspiegel van het ebook wijzigen.

Bij de ingebruikname van de ereader heb je keuze uit een aantal woordenboeken. De voorkeur die je opgeeft valt later nog te wijzigen via het ‘instellingen’-menu. Als Nederlandse woordenboeken staan de Engels-Nederlands en Nederlands-Engels woordenboeken van Van Dale geïnstalleerd. Wanneer je een woord in het woordenboek wilt opzoeken, hoef je in een ebook enkel even te dubbelklikken op een woord dat je niet begrijpt. Vervolgens opent zich snel een menu met de verklaring van het woord. Ook is het mogelijk via dit menu een willekeurig woord op te zoeken in het boek, of het volledige woordenboek te raadplegen.

Verder kun je door dubbelklikken en vervolgens de vinger op het scherm te houden en te slepen makkelijk een passage in een ebook markeren. Daarna heb je de mogelijkheid bij de gemarkeerde passage zelf een aantekening toe te voegen, zowel via een virtueel toetsenbord als handgeschreven met de stylus. Het schrijven met de stylus werkt helaas niet heel erg goed, voornamelijk doordat er nogal een lange vertraging in zit. De gemaakte notities vind je via de ‘Opties’-knop overzichtelijk in een lijst terug. Via het beginscherm heb je daarnaast toegang tot alle notities uit de verschillende ebooks op het apparaat.

Bij het tonen van de cover van een ebook gebeurt het nogal eens dat de verversing van het eInkscherm niet volledig gebeurt, waardoor er door de afbeelding nog tekst heen schijnt. Ook als je snel vooruit en terug bladert, blijven er regels van de vorige pagina heel licht doorschemeren. Als je gewoon langzaam bladert gebeurt dit niet.

Nieuwe ebooks
Om nieuwe ebooks op de PRS-650 te zetten kun je gebruikmaken van het bijgeleverde kabeltje. Wanneer je de ereader voor het eerst met je computer verbindt, wordt je gevraagd de bijgeleverde software van Sony te installeren. Via die software heb je ook direct toegang tot de ebookwinkel van Bol.com. Hoewel de Sony Library niet de beste software is voor het beheren van je ebookcollectie, voldoet het wel om snel ebooks en andere bestanden van en naar je apparaat te sturen. Als bestandsformaten worden onder meer het populaire ePub en PDF ondersteund, beiden zowel onbeveiligd als beveiligd (Adobe DRM).

De Sony Reader Touch Edition heeft niet de beschikking over een wifi-verbinding. Voorafgaand aan de lancering van de ereaders werd dit door velen wel verwacht, maar volgens Sony is een draadloze verbinding geen noodzakelijke vereiste voor ereaders. Daarover kun je natuurlijk van mening verschillen, hierdoor is de nieuwe draadloze ebookwinkel van Bol.com in elk geval niet op de Sony Readers te gebruiken. Wanneer je overigens eenmaal gewend bent aan het werken met het kabeltje is het ontbreken van wifi mijns inziens geen al te groot probleem.

Daarnaast kun je ook via een geheugenkaartje ebooks op de PRS-650 zetten. De ereader ondersteunt twee modellen geheugenkaartjes, namelijk SD en Memory Stick Duo. Hiermee is het ingebouwde geheugen van 2 GB (1,5 beschikbaar) makkelijk uit te breiden.

Extra’s
De Touch Edition heeft als extra functies een fotoviewer, tekenblok, kladblok en een MP3-speler. Met die eerste kun je afbeeldingen in een diashow op de ereader tonen. Foto’s zien er door de 16 grijswaarden en het nieuwe eInkscherm behoorlijk scherp uit. Op het tekenblok en kladblok kun je respectievelijk met de stylus en het virtuele toetsenbord notities maken. De MP3-speler is fraai vormgegeven en toont de coverafbeelding erbij.


Conclusie
De nieuwe Sony Reader Touch Edition is een flinke verbetering ten opzichte van de vorige versie. Het apparaat heeft een zeer gevoelig aanraakscherm zonder hinderlijke reflecties, een verbeterd contrast, snellere paginawisselingen en een overzichtelijke interface. Sony heeft ervoor gekozen om verder geen nieuwe functies toe te voegen en simpelweg het bestaande model te verbeteren. Op de meeste punten valt dit goed uit. De ereader heeft wel een paar minpuntjes. Zo is er bij snel heen en weer bladeren doorschijnende tekst te zien en werkt het maken van aantekeningen met de stylus niet bijzonder goed. Wie daarover heen kan kijken en geen behoefte heeft aan extra’s als wifi, 3G of spelletjes, heeft met de PRS-650 een uitstekende ereader die doet waar het voor bedoeld is: ebooks lezen.

Met dank aan Sony voor het verstrekken van een reviewexemplaar.

De Sony PRS-650 is te koop voor 229 euro.


Review Sony Reader Touch Edition PRS-650: robuuste en stijlvolle ereader Beoordelingen

Je naam *
Je mening *
Vier-cijferige validatie code *  


Marjolijn
Dank voor deze review. Ik loop sinds de introductie van deze reader al te overwegen mijn PRS-600 te vervangen. Ik weet nu dat ik dat ga doen. De PRS-600 is voor mij een top reader alleen ga ik me steeds meer storen aan dat glimmende onscherpe scherm. Ik zit constant te draaien met het apparaat om de beste weergave van de tekst te hebben. Wel jammer dat ik er weer een nieuwe hoes bij moet gaan kopen.
Lex (gast)
@Marjolijn,

Ik ben je voor gegaan en heb zeker geen spijt (understatement). Ik heb gelijk de cover vervangen door een met een lampje.

Het scherm is echt veel beter waardoor zelfs strips (vaak kleine tekst die niet schaalbaar is) toch net leesbaar is.

Het enige echt minpunt vind ik idd dat het scherm niet altijd volledig ververst ofzo of dat er toch wat meer ghosting is. Het is niet echt een probleem, maar kan soms wat irriteren.

Hoewel het pennetje wat minnetjes aanvoelt, gaan de aantekeningen nog wat vlotter dan op de 600.

Voor minder geld een beter apparaat!

Veel wijsheid met je keuze
Jan R (gast)
De 650 is een enorme sprong voorwaarts als je deze vergelijkt met andere ereaders. Hij is snel, laat zich gemakkelijk bedienen -hij is mooi, perfect afewerkt!- en zelfs pdf'jes zijn redelijk te lezen in 'landschap' modus. Van 'ghosting' heb ik geen last, hoe snel ik ook blader. Wat kan e-paper toch mooi zijn...

Het enige nadeel is natuurlijk de software van sony: ze maken de mooiste apparaten, maar hun software is altijd wat eigenaardig. In dit geval lijkt het apparaat zo fraai te zijn, dat je de software op de koop toe neemt.
eric (gast)
de sony bevalt mij uitstekend enige minpuntje is dat ik wel wat last heb van het doorschemeren van het scherm ik zal proberen langzamerpaginas omslaan!? ook een cover gekocht ja die met het lampje wekr prima gekocht via web bij dixons is 10 euro goedkoper 39.95 incl bezorgkosten
leesgek (gast)
Bedankt voor deze review, mede op dit bericht heb ik 3 oktober jl, deze reader gekocht en zelfs voor deze beginner uitstekend te bedienen en te begrijpen.
Het is een genot om op deze manier ( voor mij nieuwe ) manier te lezen.
Joffrey (gast)
En hoe zit het met een ubuntu (linux) computer? als je die daarop aansluit?
iemand ervaring mee?
Jet (gast)
Deze PRS-650 is mijn eerste ereader. Ik ben een echte lezer en dacht dat ik een 'echt' boek wel zou missen maar dat is helemaal niet zo. Het leest heerlijk. Omdat hij snel is merk je het verversen van de pagina eigenlijk niet (de 'flits' bij het omslaan). Bij de Bebook die ik in de winkel bekeek was dat heel irritant, bij deze is de overgang veel 'zachter'. Via Calibre download ik ook veel (nieuws-)feeds op het apparaat, ideaal. Verder heb ik erg veel plezier van het (goede) Italiaans-Engelse woordenboek dat er in zit, omdat ik al jaren op Italiaanse les zit en ook Italiaans lees. Voorbij is het tijdrovende geblader in een woordenboek, de snelle opzoekfunctie is ideaal! Enige minpunt is inderdaad dat vooral bij (zware) plaatjes in een boek er tekst van de vorige pagina doorheen schijnt. Het lijkt wel een soort geheugenprobleem. Bij bladeren van tekst naar tekst merk ik er namelijk niks van. Maar het stoort me verder niet, de hoofdzaak is toch, dat je tekst goed kunt lezen.
leesgek (gast)
@ Joffrey
Ik als digibeet heb het even voor u opgezocht in de reader
( Reader Library wordt niet ondersteund door de volgende omgevingen :
- Een ander besturingssysteem dan de bovenstaande
- Zelfgebouwde computer of zelfgebouwd besturingssysteem.
- Multi boot omgeving
- Omgeving met meerdere beeldschermen )
In de eisen van de reader staan meerdere Windows systemen en de Mac.
Misschien kan je beter even kontakt opnemen met Sony zelf.
ps
Ik heb ook wel een vraag hoe verander ik de lettergrote zodat hij standaard bij het openen van een nieuw boek op M opend ipv met S ?
Martin (gast)
Dankjewel voor de goede review! Ik ben sinds dit weekend ook eigenaar van de PRS-650 en ik ben er erg mee in mijn nopjes. Ik had nimmer gedacht dat ik voor een ereader zou gaan maar ik ben nu helemaal om.

Zeker als je voor je werk veel vakliteratuur moet raadplegen dan is de ereader een uitkomst. Ik heb nu mijn hele O'Reilly's mee op de ereader en alle kennis daarmee paraat.

Ook kun je prachtige screensavers maken van foto's. Deze worden weergegeven alsof het gedrukt staat. Je hoeft de foto's niet eens om te zetten naar grijstinten, dat doet de ereader al voor je.

Het enige minpuntje dat ik tot nu toe heb ontdekt is de volgende. Ik zou graag een NLD-NLD woordenboek op de ereader geïnstalleerd willen hebben maar ik heb nog nergens kunnen vinden of dit mogelijk is. Het apparaat in nu namelijk erg gericht op de Engels lezende wereld.
leesgek (gast)
Zijn er meer mensen die krassen op de achterkant van de reader hebben gekregen ?
Bij het gebruik in huis, dus bij het op de kast en het nachtkastje leggen van de reader.
Ik namelijk wel en heb de klantenservice vorige week vrijdag gebeld en zou deze week terug gebeld worden !
De dag is nog niet om maar tot nu niet terug gebeld.
leesgek (gast)
Ik ben er inmiddels achter dat na meerder telefoontje,s dat de klantenservice van Sony ronduit belachelijk is.
Ik zou afgelopen week terug gebeld worden, maar mijn contactpersoon is op een of andere alva training in Duitsland, na meerdere verzoeken kreeg ik wat foon nummers en die zijn dus niet bereikbaar.
Mijn conclusie is derhalve dat Sony niet betrouwbaar is !
En ik dus wederom weer teleurgesteld ben door de aftersales van Sony.
Gerrit (gast)
Ik heb een jaar gelezen op de PRS300, en was daar al heel enthousiast over. Vorige week de PRS650 aangeschaft, en dat bleek toch weer een hele sprong voorwaarts: Handigere bediening, (nog) beter leesbaar scherm, groter scherm, meer opslagmogelijkheden, meer instelmogelijkheden, betere menu's.
Minpunt is dat accessoires niet meegeleverd worden, maar optioneel tegen veel te hoge prijzen kunnen worden aangeschaft. Zo vraagt men voor een oplader EUR 34,95. Een standaard micro-usb lader, die overal voor ca. EUR 5,00 te koop is, werkt echter even goed. Hopelijk komen er ook nog alternatieve aanbieders voor covers.
Jaco (gast)
Wellicht een dummy vraag, maar toch. In de review lees ik dat de Sony onthoudt waar ik ben gebleven in een boek.
Doet hij dat ook voor 2 boeken (als mijn vrouw en ik beide de reader (ombeurten) willen gebruiken)?
leesgek (gast)
Jaco (gast)
Je kan tijdens het lezen op de options-knop drukken en dan komt in het menu een optie om een bladwijzer te maken, dan krijg je rechtsboven een ouderwets ezelsoortje te zien en wanneer je dat boek later weer opent gaat hij automatisch weer naar je bladwijzer
Jaco (gast)
Leesgek, bedankt.
marioo (gast)
hoe kan je er een nl woordenboek bijzetten? bedankt wie me helpt
leesgek (gast)
@ marioo
Ik weet het neit anders zou ik het u wel geven, ik weet wel dat ik lid van de consumentenbond ben en een rechtsbijstandverzekering heb ik ik vrijdagmorgen een gesprek heb met mijn verzekering, sorry , ik ben dus niet meer van plan om mensen te helpen, mvg Ger ( die dus zijn hele leven al klant is van Sony )
pascal (gast)
ik heb nu de prs600 en heb ongeveer 900 boeken erop staan via de sd-kaart. Vervelend is dat het soms wel een kwartier duurt voordat je weer kunt gaan lezen als je een nieuw boek op de de sd-kaart zet. Ook vind ik de lijst waarop boeken te vinden zijn via de "titel" in 'eigenschappen' minder handig. De boeken via bv de bebook kun je makkelijker zelf een naam geven via bestandnaam en daarop kun je deze ook vinden. Is dit bij de prs650 nog steeds zo?
Henk (gast)
Ik vind het erg onhandig dat het aanraakscherm zo gevoelig is.
Zo erg vaak heb je het niet nodig, dus alleen met een stylus werken is veel handige.
Ger (gast)
Werelds apparaat, dankzij touchscreen ook geschikt voor het lezen van kranten. Degelijk, prettig. In mijn overtuiging het beste apparaat dat momenteel te koop is.
Polleke1945 (gast)
Niet direct een probleem, maar wat mij stoorde aan het ontwerp van de prs-600 en nu bij de prs-650 is het feit dat de bladerknopen links onder zitten. De meeste mensen zijn rechtshandig, en met een map er om heen is het moeilijk deze knoppen te gebruiken.
Het zou logischer zijn als de bladerknoppen rechts onder zouden zitten.
Polleke1945 (gast)
O ja, heb dat al aan Sony doorgegeven, een maand geleden, ben benieuwd of ze daar iets mee gaan doen......
Marike (gast)
Ik lees nergens iets over de ontzettend slechte leverbaarheid van deze ereader. Iemand enig idee hoe dit komt en of dit nog gaat veranderen in de toekomst ?
Natasja
@Marike We hebben dit nagevraagd bij Bol.com. De fabriek waar de Sony reader geproduceerd wordt, heeft problemen. Hierdoor is er momenteel geen levering van de apparaten mogelijk. Wanneer deze weer hervat wordt is nog niet bekend helaas.
mue bien (gast)
Ik heb sinds kort een 650 en ben over het apparaat uitermate tevreden. Ik ben echter zeer ontevreden over de software van Sony en Adobe. Mijn IMac en Macbook pro herkennen de reader niet en ik moet Calibre gebruiken om boeken op de reader te krijgen. Het blijft onbegrijpelijk dat de marktleider Sony in 2011 nog steeds niet in staat is om een adequate communicatie tussen computer en reader tot stand te brengen.
Mieke (gast)
de 650 is al geruime tijd niet te leveren. Niemand schijnt te weten wanneer deze e-reader er weer is
Ton (gast)
de 650 is weer volop leverbaar. ik heb 'm net besteld en ontvangen via dixons.nl, maar ook dynabyte heeft'm weer.
Ruben (gast)
Bij dixons is hij helemaal niet op voorraad en dynabyte heeft hem niet eens in het assortiment?!
Ruben (gast)
Voor de liefhebbers:
Ik kom er net achter dat je als student en docent op de sony site de ereaders (& accesoires) met 10% korting kunt krijgen.
http://www.sony.nl/section/onderwijs
ST (gast)
Nu te koop! Gesealed!
http://link.marktplaats.nl/432257223
ST (gast)
CORRECTIE
Hij is hier wel gesealed te koop en af te halen...

http://link.marktplaats.nl/432260836
railrunner (gast)
Dit is onze eerste ereader Ik heb hem gisteren op de site van Dixons besteld met cover en lampje en vandaag al in huis.
Heb net wat boeken erop gezet, kan ik vanavond lekker lezen en uit proberen.Ben benieuwd
Sanne Arts (gast)
Heb de sony pocket editie sinds vorige week. Handig apparaatje, touchscreen werkt prima met de stylus of vinger. Boeken erop zetten zoals met een ubs stick. (niet perse met programma dus) Leesgemak is prima, in de zon ook. Lettergroote is aan te passen, boeken worden overzichtelijk weergegeven. Heb er wel het hoesje bijgekocht. 30 euro is veel geld maar wel nodig aangezien ik hem her en der neerleg.
Vinnie (gast)
Ik heb nu ook de PRS-650 en ben voornemens om boeken op de memory stick en muziek op de SD te zetten. Boeken via Calibre en muziek gewoon in 1 folder
Vraag is nu (omdat ik het nergens vind: hoe groot (in GB) mogen de memory stick en SD card zijn? 4GB? 8 GB? 16 GB? en welke snelheid is het beste/voldoende (8mb/s, 15 m/s)
G.H.M.J. Mulders (gast)
Al weken wordt er geschermd met de Sony PRS-650, maar minstens evenzo lang, zo niet langer is dit apparaat niet leverbaar. geen van de verkooppunten die ik daarover heb benaderd (dat is inmiddels als ettelijke weken) weet absoluut niet of en zo ja wanneer dit apparaat"leverbaar is. Ik zoek het al erg lang om het cadeau te geven, maar ik stoot overal mijn neus. Als je dan al een apparaat maakt dat met kop en schouders boven de rest uitsteekt, Zorg er dan tenminste voor dat het te koop is of in ieder geval op redelijke termijn bestelbaar. Maar niets van dat al. Een buitengewoon slechte zaak van Sony!!!
peter (gast)
Helemaal eens met de vorige spreker. Probeer al meer dan drie weken een sony 650 aan te kopen. Gewoon niet leverbaar. Te gek voor woorden
Sony e-readerfan (gast)
Heb zelf ruim een halfjaar de PRS-350, waar ik héél erg tevreden over ben, en was nu op zoek naar de PRS-650 om cadeau te geven.
De afgelopen dagen verschillende winkels (o.a. Dynabite-winkels hier in de buurt) afgebeld, maar de 650 is nergens meer voorradig, dit vanwege problemen met de Sony-fabrieken in Japan. Toen ik vanmiddag (eigenlijk zonder hoop) toch nog even op de website van Dynabite keek, zag ik dat 'ie dáár nog wel voorradig zou zijn! Toen nog voorradig in rood en zwart, 's avonds alleen nog in rood). Meteen gebeld of 'ie wérkelijk nog te bestellen was, en het antwoord was: Ja! Meteen gedaan, en een uurtje later de mail gekregen dat de e-reader (zonder verzendkosten) verzonden was!

Overigens heeft Sony aangekondigd dat er eind augustus 2011 een nieuwe "lichting" e-readers uitkomt.
Dirk (gast)
Ik wil even reageren op Peter en Sony E- Reader-fan. Ook ik kon via Internet nergens aan een reader komen. Dus maar de stad in. Bij Dixons, was de verkoper zo vriendelijk om via de pc te kijken of andere filialen nog een 650 op voorraad hadden. Ja dus, bij een ander filiaal gereserveerd en opgehaald. Binnen 1 dag dus in huis. Met dank aan de Dixons verkoper.
Calculus (gast)
Sinds 3 weken heb ik 'm. Na enige tijd goed op internet te hebben vergeleken zou alleen de nieuwe Nook wat aantrekkelijker zijn maar toch gekozen voor de prs 650. Wat een prachtig ding, Ik ben er helemaal verliefd op. Alles doet het zoals ik het had gedacht en gehoopt. Niet teveel poespas, ik hoefde geen wifi (heb toch een laptop), prima beeld, hoesje erbij om te vervoeren en net een leeslampje besteld voor 's-avonds in bed.
Inmiddels een aantal boeken gelezen. Moest even wennen maar ben he-le-maal om! Super gaaf ding, super handig en mooi!
jacqueline Eerhart (gast)
heb geen mening nog ben blij met mijn PRS-600
stijn (gast)
hallo
ik wou graag even zeker weten of dit ding wel een kleuren scherm heeft. ik wil er misschien eentje aanschafen maar anders neem ik gewoon een archos
J.Vinken (gast)
Ik vind de nieuwe e-reader wel weer een vooruitgang ten opzicht van de vorige versie. In de zon leest het prima, aleen in het donker heb je toch nog wel een lampje nodig. De software vind ik echter ook niet zo handig.Zit er wel een zoekprogramma op om snel boeken te zoeken? Ik vind Calibre wat dat betreft een veel fijner programma. Dat zou ik liever gebruiken. Weet iemand dat ook gewoon nog kan bij deze nieuwe versie en hoe je dat dan weer moet activeren, want dat lukt mij niet.
Gesponsorde links
Aanbieding
Blijf op de hoogte
Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van digitaal lezen.





Dagelijks op de hoogte blijven? Dat kan via RSS, Twitter en Facebook.
ereaders vergelijken
Kieswijzer banner
Zelf een review schrijven
Wil jij je ervaringen met je ereader delen met anderen? Schrijf dan een review voor deze website en ontvang een Bol.com waardebon van 50 euro. Neem voor meer informatie contact met ons op.
Gesponsorde links
Aanbieding
Copyright © 2007-2012
eReaders.nl is onderdeel van eReaders Groep.
ViArt - PHP Shopping Cart